Profesionální veterinární péče o Vaše miláčky...

Najdete nás na adrese Blatnická 9, Brno - Vinohrady. Volejte 734 421 272!

Dnes k nám přijela parta psích kamarádů - dárců krve. Transfuzi potřebovala dostat fenka rhodézského ridgebacka Aki, která byla z důvodu výrazné chudokrevnosti v ohrožení života. Pevně doufáme, že se podaří její stav stabilizovat, stejně jako nádor mastocytom, který jí tento stav způsobil. Znovu apelujeme, nepodceňujte "kožní bouličky", některé mohou být velice zhoubné a mohou ohrozit pejskův život.

Rádi bychom Vám představili jednoho unikátního pacienta - 17letou (!) kočičku Číču. Číča k nám byla poslána z důvodu zhoubného nádorového onemocnění v oblasti ušního boltce. I přes vysoký věk kočičky majitelé pro Číču udělali maximum - kočička u nás absolvovala několik kol chemoterapií, která pomohla útvar zmenšit a snížit počet nádorových buněk v mízní uzlině. Poté kočička podstoupila operaci s ozářením operační rány. Tento specializovaný zákrok Číča podstoupila až v Budapešti, kde tuto novou a unikátní metodu používají u zvířat. Nyní je bez jakékoli další léčby a daří se jí perfektně! Kočička Číča navíc miluje veterináře, což z ní dělá opravdu jedinečného zvířecího pacienta:) Přejeme Číči spokojené kočičí stáří bez dalších komplikací.

karcinom u kočkyskvamocelulární karcinom

nádor u kočky

Kocourka, který se trefně jmenuje "Bílej" k nám majitelé přivedli, protože už několik dní zvracel a nechtěl jíst. Zjistilo se, že s největší pravděpodobností kocourek zbaštil nějaké ozdoby z vánočního stromečku, které mu kompletně ucpaly střeva. Proto byl na naší klinice akutně operován. Dnes nás majitelé kontaktovali, že kocour už s chutí přijímá dietní krmivo a je opět veselý. Příští rok už asi pánečci Bílého ozdobí stromeček pouze baňkami :-)

Pejsek Dan k nám pravidelně chodí na kontroly už 7 měsíců. Dan k nám poprvé přišel v dubnu tohoto roku ve špatném stavu, protože ho trápil nádor mastocytom, který se rozšířil i do vnitřních orgánů a Danečkovi se plnilo břicho tekutinou. Podařilo se nám ho stabilizovat z akutního stavu a naštěstí pro Dana se jeho nádor podařilo velice dobře utlumit chemoterapií. Zatím nad zákeřnou nemocí vyhráváme a na Danečkovi by nikdo nepoznal, že je nemocný – naopak je prýještě více rozmazlený, než dřív a pánečkům krade a kouše boty J

Starší pejsci velmi často trpí různými nádorovými onemocněními. Naštěstí ne všechny končí špatně - někdy i přes velkou velikost mohou být nádory nezhoubné, tak jako v případě Bekinky. Bekince rostl kožní útvar na zádech již dlouhou dobu, až nakonec narostl do rozměrů, kdy fence začal vadit - nemohla si pohodlně lehnout. Proto ji páneček přivedl na naši kliniku, kde jsme se i přes vysoký věk (15 let!) dohodli na chirurgickém odstranění. Výsledek posuďte sami, my věříme, že jsme zákrokem fence zpříjemnili seniorskou etapu života :-)

   

Na naší veterinární klinice se specializujeme na léčbu onkologických pacientů. Rádi bychom Vám představili jednoho z nich. Fenka Happy k nám na kliniku dochází již 8 měsíců na chemoterapie. V červnu loňského roku k nám byla referována z důvodu kašle a podezřelého útvaru před lopatkou. Zjistili jsme, že se jedná o metastáze karcinomu v mízní uzlině a na plících... Prognóza Happinky tak byla bez chemoterapie maximálně 2 měsíce:-( Naštěstí má Happinka pánečky, kteří jí díky pravidelným chemoterapiím umožnili žít i nadále kvalitní život - nyní již 8. měsíc od diagnózy! Kromě občasného kašle fenečku nic netrápí... Moc si přejeme, aby terapie účinkovala co nejdéle, Happy si to opravdu zaslouží, je to pes s velkým srdcem.