Zpět
Aktuality

Pojištění psů a koček

Zdá se Vám veterinární péče drahá? Byli byste rádi, kdybyste za lékařskou péči u svých čtyřnohých mazlíčků nemuseli platit, tak jako u lidského doktora? Nyní to v podobné míře bude možné!

Lékařská péče u lidí není bezplatná. Dojem toho, že je zadarmo, v nás vyvolává fakt, že u doktora nebo v nemocnici po ošetření většinou nic neplatíme. Na veterinární klinice se pak často majitelé diví účtovaným částkám za poskytnutou veterinární péči i tomu, že je po nich úhrada vyžadována okamžitě. Jenže…

Jak asi všichni tušíme, lékařská péče ani u lidí zdaleka není zadarmo. Je hrazená ze zdravotního pojištění, které pravidelně zálohami platíme my, nebo náš zaměstnavatel. Průzkum z loňského roku ukázal, že lidé mnohdy vůbec netuší, kolik pojišťovny platí lékařům a nemocnicím za zdravotní péči. Ve veterinární medicíně tyto částky musí platit majitel zvířete, a to hned. Víte, kolik stojí u lidí např. operace tlustého střeva (podobně náročný zákrok, jako ve veterinární medicíně operace cizího tělesa – velmi časté)? Za tuto břišní operaci VZP hradí 27000,-kč. Na většině veterinárních klinik zaplatíte cca třetinu až polovinu této částky. Přitom úroveň péče je v dnešní době na dobrých veterinárních klinikách podobná! Je zapotřebí personálu (který, aby dobře pracoval, by měl být dobře finančně ohodnocen), čistých, dezinfikovaných prostor, kvalitních šicích materiálů a drahého přístrojového vybavení, pooperační péče a hospitalizace, léků… Není nakonec těch 10000,- v porovnání s 27000,- docela málo? Když se mají zaplatit na místě a hned, tak není… Co teprve léčba rakoviny? Za tu pojišťovny mnohdy hradí statisíce až miliony. 

V současné době vstoupila na trh nová zvířecí pojišťovna Petexpert, která by měla fungovat obdobně, jako lidské zdravotní pojišťovny. V případě akutních, nákladných potíží, jako je např. pozření cizího tělesa, nemusíte mít u sebe tisíce. Petexpert je také v současnosti jediná pojišťovna, která hradí léčbu rakoviny psů a koček chemoterapií. Pokud bude zvíře pojištěné, v registračním systému veterinární kliniky se pacient propojí s pojišťovnou a ta úhradu provede za Vás. Tuto službu poskytují pouze některé veterinární kliniky – jejich seznam najdete ZDE. Pro bezproblémovou spolupráci a hrazení léčby je mimo kvalitní přístrojové a personální vybavení pracoviště nezbytný počítačový informační systém. Proto Petexpert nemůže hradit péči poskytovanou veterináři, kteří žádný informační systém třeba ani nemají a platební doklady vypisují ručně. Veterinární klinika ANIMED je zatím jednou ze šesti veterinárních klinik v Brně, která služby hrazené pojišťovnou Petexpert nabízí.

Neváhejte, a nechte svého čtyřnohého miláčka pojistit! Čím více bude pojištěných zvířat, tím více se bude veterinární péče zkvalitňovat a zlepšovat. A vy v případě nečekaného úrazu nebo nemoci vašeho mazlíka nebudete muset použít peníze, které jste měli našetřené třeba na dovolenou…

Kontaktní formulář

UPOZORNĚNÍ

  • KONTAKTNÍ FORMULÁŘ NENÍ URČEN PRO AKUTNÍ PŘÍPADY
  • U ONKOLOGICKÝCH PACIENTŮ JE NUTNÉ SE VŽDY PŘEDEM OBJEDNAT
Napište číslicemi "třidvajedna":